O autorach

Witajcie,

prowadzimy Kancelarię Adwokacką specjalizującą się w sprawach karnych, w szczególności w sprawach karnych o udzielenie zgody na wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w postępowaniu przed sądami wszystkich instancji.

Nasz zespół tworzą Adwokat Mariusz Stelmaszczyk, Adwokat Małgorzata Fil, Adwokat Agnieszka Rzeszut oraz Adwokat Bartosz Nadwodny.

Prowadzimy Kancelarię Adwokacką w:

 • Warszawie przy ul. Rymanowskiej 5 (kontakt: tel. 697 053 659 lub 502 879 552, mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl,  lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

oraz 

 • Krakowie przy ul. ks. bp. Władysława Bandurskiego 66 lok. 5 (kontakt: tel. 502 879 577, mailowy: fil@adwokat-stelmaszczyk.pl, lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

Kancelarię Adwokacką w Warszawie prowadzą Adwokat Mariusz Stelmaszczyk, Adwokat Agnieszka Rzeszut oraz Adwokat Bartosz Nadwodny.

Kancelarię Adwokacką w Krakowie prowadzi Adwokat Małgorzata Fil.

 

 

Nasz zespół:

Adwokat Mariusz Stelmaszczyk
Mariusz_Stelmaszczyk_s

Nazywam się Mariusz Stelmaszczyk. Mam 39 lat i jestem adwokatem. Wiedzę i doświadczenie w zakresie odbywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego zdobyłem w trakcie orzekania jako sędzia Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza,  w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia, a także podczas praktyki adwokackiej.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 lub 502 879 552 
Kontakt mailowy: 

 biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

 

Adwokat Małgorzata Fil
Malgorzata_Fil-s

Nazywam się Małgorzata Fil i jestem adwokatem. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam aplikację i złożyłam egzamin adwokacki w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Przez cały okres aplikacji współpracowałam m.in. z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Obecnie wraz z Nim prowadzę Kancelarię Adwokacką. Specjalizuję się w sprawach o wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Kontakt telefoniczny:   502 879 577
Kontakt mailowy:

fil@adwokat-stelmaszczyk.pl

Adwokat Agnieszka Rzeszut
Agnieszka_Rzeszut

Nazywam się Agnieszka Rzeszut i jestem adwokatem. Przez cały okres aplikacji współpracowałam z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Specjalizuję się w sprawach karnych o udzielenie zgody na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 lub 502 879 552 
Kontakt mailowy:

rzeszut@adwokat-stelmaszczyk.pl

Adwokat Bartosz Nadwodny
Bartosz_Nadwodny

Nazywam się Bartosz Nadwodny i jestem adwokatem. Od rozpoczęcia aplikacji współpracuję z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Specjalizuję się w sprawach karnych o wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 lub 502 879 552
Kontakt mailowy:

nadwodny@adwokat-stelmaszczyk.pl


Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • RSS
 • StumbleUpon
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • Poleć
 • LinkedIn

20 odpowiedzi na „O autorach

 1. Karola pisze:

  Witam mam takie pytanie w sprawie dozoru elektronicznego. Mój konkubent został pare dni temu osadzonym w Z.K na Białołęce i powiedzieli mu tam że ma do odsiadki 12msc i ok 2 tygodni czy istniała by możliwość dozoru elektronicznego??? Lub jakieś inne wyjście bo był jedynym żywicielem rodziny i zostałam sama w tym momencie z rocznym dzieckiem, bardzo bym prosiła o pomoc. Dodam najważniejsze że konkubent to recydywa

  • Michal_Miller pisze:

   Szanowna Pani

   to zależy czy partner ma jedną karę do odbycia czy jest ich kilka i jaki rodzaj recydywy go dotyczy. Jeżeli ma 12 miesięcy i ok. 2 tygdoni to pewnie ma kilka kar zarządzonych i stwarzałoby to możliwość wystąpienia o dozór w najbliższym czasie.
   Jeżeli nie będzie możliwości wystąpienia o dozór elektroniczny, zawsze można starać się o przerwę w karze.
   By udzielić Pani konkretnej odpowiedzi musiałbym posiadać dokładne informacje o wyrokach partnera.

 2. Karola pisze:

  Zwykła recydywa, i to sa dwa wyroki jeden 18msc drugi 3msc z tym że odjeli mu sankcje i wyszło że cała kara trwac ma jednak od 20.09.2014 do 27.10.2015. Jeden wyrok to kradzież drugi posiadanie moge jeszcze podac syg. akt. Z góry dziękuje za odpowiedź

 3. Kasia pisze:

  Witam, czy ustawa dotyczaca dozoru elektronicznego dla osob odsiadujacych wyrok do 2 lat weszla juz w zycie ?

  • Michal_Miller pisze:

   Szanowna Pani

   nowelizacja ustawy o dozorze elektronicznym wchodzi w życie lipca 2015 roku, jednak nie przewiduje ona możliwości odbywania kary przekraczającej 1 rok pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

 4. Emila pisze:

  Czy maz moze sie starac o brazoletke elektryczna gdy odbywa kare roku i dwuch miesiecy gdy ma druga sprawe w toku

  • Michal_Miller pisze:

   Szanowna Pani

   niestety w opisanej sytuacji nie ma możliwości starania się o odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego.
   Dozór elektroniczny mogą uzyskać jedynie skazani, wobec których orzeczono karę, albo kilka kar, które łącznie nie przekraczają 1 roku pozbawienia wolności.
   W tej sytuacji mąż może ubiegać się o warunkowe zwolnienie z reszty kary po odbyciu połowy kary.

 5. Ewelina pisze:

  Witam,
  chciałam się dowiedzieć jak wygląda sytuacja, gdy zbliża się termin ściągnięcia bransolety elektronicznej. Czy bedzie jakas sprawa w sądzie czy tylko przyjada i sciagna bransolete?

  Pozdrawiam

  • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, gdy zakończy się okres wykonywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, wówczas pracownicy CZSW zdejmują skazanemu bransoletę i już. Sąd nie wyznacza żadnej rozprawy, kara pozbawienia wolności jest wykonana.

 6. Natalia pisze:

  witam mam pytanie wczoraj na posiedzeniu dostalam pol roku pozbawienia wolnosci za nie odpraciwanie prac spolecznych i deo krotne uchylanie sie od odbycia godzin. Decyzja zapadla ze mam isc na pol roku do z.k moje pytanie brzmi czy moge starac sie o nadzur elektroniczny w tej chwili. CY dopiero jak dostane wyrok prawomocny.

  • Michal_Miller pisze:

   Szanowna Pani,

   ma Pani szanse na uzyskanie dozoru elektronicznego i warto składać wniosek od razu.
   Jednocześnie warto złożyć zażalenie bo nie wstrzymuje to możliwości złożenia wniosku o dozór, najwyżej zostanie później rozpoznany, a w ten sposób uzyskuje Pani kolejną szanse na uchylenie kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

 7. Natalia pisze:

  mam 7 dni na zlozenie zazalenia i musze szybko dowiedziec sie czy mam szanse na branzolete

 8. Elżbieta pisze:

  witam.mój narzeczony został skazany na 2 lata pozbawienia wolność z artykułu 280&1kk
  czy jest możliwość na dozór elektroniczny? trafił do aresztu 27 czerwca czyli przed nowelizacją ustawy.

  • Michal_Miller pisze:

   Szanowna Pani,

   nie ma możliwości odbywania kary przekraczającej 1 rok pozbawienia wolności, w systemie dozoru elektronicznego.
   Po zmianach z lipca 2015 r., jest możliwość odbywania w dozorze elektronicznym kary do 2 lat ale OGRANICZENIA a nie pozbawienia wolności.

 9. Agnieszka pisze:

  Witam mam pytanie w sprawie osoby osadzonej. Mój tata chce sprzedać mieszkanie gdyż sam nie jest w stanie go utrzymać lecz będzie potrzebny podpis mamy jak to zrobić prawnie żeby wszystko było w porządku. Czy jest jakaś możliwość ze można ją ominąć czy wystarczy jej pisemna zgoda na pełnomocnictwo dla taty ze w jej imieniu sprzeda nieruchomość

  • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, z Pani zapytania wynika, że Pani rodzice – ojciec pozostający na wolności oraz matka – odbywająca karę pozbawienia wolności są współwłaścicielami nieruchomości, która chcą sprzedać. Jedyną formą sprzedaży nieruchomości jest forma aktu notarialnego. Można sprzedać mieszkanie na podstawie pełnomocnictwa, ale to pełnomocnictwo tez musi mieć formę aktu notarialnego. By zatem rozwiązać ten problem macie do wyboru:
   1. znaleźć notariusza, który uda się do Zakładu Karnego i sporządzi tam pełnomocnictwo do sprzedaży mieszkania – w którym to pełnomocnictwie mama upoważni męża do sprzedaży mieszkania. Wówczas jej obecność w czynności notarialnej sprzedaży mieszkania nie będzie już potrzebna. Zdarzyło mi się już organizować podobną operację, stąd wiem, że można znaleźć notariusza, który podejmie się wizyty w Zakładzie Karnym celem sporządzenia notarialnego pełnomocnictwa.
   2. Pani mama może wystąpić do Dyrektora Zakładu Karnego o przepustkę celem podpisania pełnomocnictwa do sprzedaży nieruchomości u notariusza.

 10. Znajomy pisze:

  Dzień dobry. Mam pytanie. Moj znajomy składał do Sądu Rejonowego o odroczenie kary, sąd mu tego nie uwzględnił wiec napisał do Sądu Okręgowego o SDE, tam mu rowniez tego nie uwzglednili wiec napisal zazalenie do sadu apelacyjnego. W zeszlym tygodniu zostal doprowadzony do aresztu śledczego na odbycie kary 1 roku pozbawienia wolnosci. Termin sprawy z sadu apelacyjnego to koniec lipca. Czy jest szansa ze dostanie ten dozor elektroniczny i wyjdzie ?

  • Bartłomiej Łukomski pisze:

   Witam,

   oczywiście po rozpoznaniu sprawy przez Sąd Apelacyjny istnieje możliwość albo zmiany wyroku i orzeczenia odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego, albo uchylenia postanowienia i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania. Tak więc stawiennictwo oraz odbywanie kary nie tamuje możliwości odbywania kary w SDE i odniesienia się do tych okoliczności przez Sąd Apelacyjny w związku z Państwa zażaleniem.

 11. Joanna pisze:

  Witam moj brat 14.12.2016 mial wokande w zk w Gebarzewie. Sedzia wydala pozwolenie na dozor ale prokurator nie bo stwierdzil ze slizga sie skazany na rodzinie. Nie zgadzam sie z tym gdyz z siostra wplacilysmy czesc zadłużenia na poszkodowanego. Dodam ze brat o wplacie nie wiedziaj. Prokurator chce zlozyc apelacje w ciągu 7 dni. Jesli nie zlozy to brat wyjdzie na wolność?

  • Mariusz_Sidor pisze:

   Witam
   w przypadku nie złożenia zażalenia na postanowienie o udzieleniu skazanemu zezwolenia na odbywanie kary pozbawienia wolności w sde staje się prawomocne po upływie 7 dni. Natomiast brat wyjdzie z zakładu karnego w momencie zainstalowania wszystkich niezbędnych urządzeń niezbędnych do działania systemu dozoru elektronicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *